Дописници СветСвет.Слајдер

Емилова: Бугарија ќе добие нова влада и БСП ќе биде дел од неа, но таа нема долго да трае

-Главното прашање е тоа за политиките што треба да се спроведат и нејзината главна задача е укинување на моделот „ГЕРБ“, коментира таа и посочи дека БСП има одлука да потпише договор со партиите за конкретни политики.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close