Дописници МКДИнтервјуКултураКултура.Портал

Емилија Златкова Анастасова, писателка со уникатен стил, која експертиментира со жанровите

Велешката и македонска авторка Емилија Златкова Анастасова, зад себе има објавено шест книги и поезија и драми и раскази, работи на својата седма книга. Многу сака да експериментита со жанровите. Нејзината шеста книга „Неверство“ е нејзин прв трилер, но не класичен, тука уникатен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close