0_Спорт.ПорталКошарка

Ембид: Лаури не добива почит каква што заслужува

Центарот на Филаделфија, Џоел Ембид, реагираше на настапот на играчот на Торонто репторс, Кајл Лаури, во натпреварот број 6 од второто коло во плејофот против Бостон (125:122 по две продолженија).

Орландо, 10 септември 2020 (МИА) – Центарот на Филаделфија, Џоел Ембид, реагираше на настапот на играчот на Торонто репторс, Кајл Лаури, во натпреварот број 6 од второто коло во плејофот против Бостон (125:122 по две продолженија).

Лаури за 53 минути постигна 33 поени, осум скока и шест асистенции.

Според Ембид, плејмејкерот е потценет играч.

  • Лаури не ја добива заслужената почит. Тој е победник, напиша Ембид на Твитер.

Поранешниот играч на Рапторс, Демар ДеРозан исто така беше импресиониран од изведбата на Лаури. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close