Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Емануел Макрон сака Европа која „одлучува побрзо и посилно“

Со жалење за „амбиенталниот дефетизам“, Емануел Макрон ја бранеше ефективноста на европскиот одговор на кризата „Ковид-19“, истовремено повикувајќи ја ЕУ „да одлучува побрзо и посилно“ во иднина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close