Svet.SlajderСветСвет.Портал

ЕМА препорача подолго чување на вакцините Фајзер на стандардни температури

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска препорача да се продолжи времето на чување на вакцините на „Фајзер/Бионтек“ на стандардни температури во фрижидер до 31 ден.

Back to top button
Close
Close