ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕМА позитивно ја оцени вакцината против Ковид-19 на Модерна

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска одобри употреба  на вакцината против Ковид-19 на компанијата Модерна за лица постари од 18 години

Back to top button
Close
Close