0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

ЕМА: Поголема е користа од ризиците од вакцината против Ковид-19 на Астра Зенека

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска повтори дека е поголема користа од ризиците од вакцината против коронавирусот на Астра Зенека и препорача ревакцинацијата да се изврши од четири до 12 недели кај сите старосни групи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close