Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕМА: Нема нови несакани ефекти кај вакцината на Фајзер

Европската агенција за лекови (ЕМА) заклучува во својот прв извештај за безбедноста на вакцината против Ковид-19 на Фајзер/Бионтек дека досега собраните податоци за употребата на вакцината во ЕУ се во согласност со познатиот безбедносен профил и оти не се идентификувани нови несакани ефекти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close