0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕМА на 11 март ќе одлучува за употребата на вакцината на „Џонсон&Џонсон“ во ЕУ

 Европската агенција за лекови (ЕМА) планира на 11 март да одлучува дали ќе ја дозволи употребата на вакцината против Ковид-19 на американскиот фармацевтски производител „Џонсон & Џинсон“ на територијата на ЕУ, соопшти Агенцијата денеска, пренесе ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close