Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕМА го разгледува лекот сотровимаб како терапија против Ковид-19

Европската агенција за лекови, ЕМА, ја започна својата ревизија на лекот сотровимаб како можна терапија против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close