Svet.SlajderСвет

ЕМА ќе се изјасни за вакцината против Ковид-19 на Џонсон и Џонсон

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска ќе го објави своето мислење за вакцината против Ковид-10 на Џонсон и Џонсон, чија употреба е привремено суспендирана во САД и во Европа поради појава на тромбоза

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close