0_МИА Истражува.ПорталSvet.SlajderИзбрано

ЕМА ќе објави ажурирана проценка на Астра Зенека. Што знаеме досега за оваа вакцина?

Европската агенција за лекови (ЕМА) заклучи дека придобивките од оваа вакцина ги надминуваат ризиците и дека треба да продолжи да се користи, а таа институција ќе објави ажурирана проценка следната недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close