Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕМА ја одобри Фајзер за лица меѓу 12 и 15 години

Европската агенција за лекови попладнево даде зелено светло за употреба на вакцината на Фајзер за деца помеѓу 12 и 15-годишна возраст, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close