0_Магазин.ПорталСцена

Ем-ти-ви наградите одложени на неодредено време

Настанот требаше да се одржи на 15 јуни во Лос Анџелес, со Закари Ливај како домаќин на свеченоста, а на 17 јуни да се емитува снимка на Ем-ти-ви каналите. Ова ќе биде првпат шоуто да не се одржи, откако постои, од 1992 година.

Лос Анџелес, 10 јуни 2020 (МИА) – Годинешните Филмски и ТВ награди на Ем-ти-ви беа одложени на неопределено време поради пандемијата на  новиот коронавирус, соопшти Контактмјузик.

Додека некои церемонии се спроведуваат виртуелно, организаторите од Ем-ти-ви не сакаат да го следат тој пример. Има гласини, сепак, дека доделувањето би можело да се одржи во декември, и така да остане засекогаш.

Настанот требаше да се одржи на 15 јуни во Лос Анџелес, со Закари Ливај како домаќин на свеченоста, а на 17 јуни да се емитува снимка на Ем-ти-ви каналите. Ова ќе биде првпат шоуто да не се одржи, откако постои, од 1992 година.

Видео-музичките награди, од друга страна, сѐ уште не се откажани. Тие би требало да се одржат на 30 август во „Барклејс центарот“ во Њујорк, поточно Бруклин.  си/

Таг
Back to top button
Close
Close