0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Елмас стрелец за Наполи во дуелот со Џенова

Дуелот на двата македонски репрезентативци во 2. коло од Серија А, му припадна на Елиф Елмас. Неговиот тим Наполи му нанесе дебакл на тимот на Џенова за која настапи Горан Пандев.

Неапол, 27 септември 2020 (МИА) – Дуелот на двата македонски репрезентативци во 2. коло од Серија А, му припадна на Елиф Елмас. Неговиот тим Наполи му нанесе дебакл на тимот на Џенова за која настапи Горан Пандев.

Наполи победи со 6:0, Елмас го постигна петтиот гол за домаќините.

Наполи е прв на табелата со две победи, Џенова на средината со една победа и еден пораз. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close