0_Спорт.ПорталФудбал

Елмас со гол придонесе Наполи да се пласира во полуфиналето на Купот на Италија (видео)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“.

Неапол, 29 јануари 2021 (МИА) – Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“.

Елмас кој одигра 70 минути за победничкиот тим, во листата на стрелците се запиша 40. минута.

Во полуфиналето Наполи ќе игра со Аталанта.

Другата полуфинална двојка е Интер – Јувентус. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close