Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Елисејска палата: Макрон наскоро ќе разговара со Путин

Францускиот претседател Емануел Макрон планира да одржи состанок со рускиот претседател Владимир Путин што е можно поскоро, соопшти денеска Елисејската палата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close