ИзбраноМИА Истражува

Ел Пасо, градот кого коронавирусот го скрши

Во затворски униформи, со маски, ракавици и заштитни очила, затвореници помагаат во пренесување на починатите од коронавирус во ладилници во Ел Пасо, Тексас. Во мртовечниците нема место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close