СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ел Чапо нарачува убиства од затвор, настрада началникот на полицијата на државата Соналоа

Автомобилот што го управувал самиот началник на полицијата слетал од патот, каде што напаѓачите ја довршиле почнатата акција, соопшти полицијата, чии единици пристигнале на местото на злосторството околу половина час подоцна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close