Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Екстра лесното масло за домаќинство поевтинува за половина денар по литар

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).  Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,28 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close