БалканБалкан.Портал

Експлозивна направа откриена во парк во Пеќ

Припадници на меѓународните Сили на Косово (КФОР) и на косовската полиција синоќа изведоа контролирана експлозија на направа поставена во парк во Пеќ.

Back to top button
Close
Close