Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Експлозии во складиште за оружје во Турција, 17 лица се повредени

Најмалку 17 лица се повредени во две експлозии во складиште за оружје во југоисточниот дел на Турција.

Back to top button
Close
Close