Европа

Експлозија во Мадрид, уништена зграда во која е сместен дом за стари лица

Главниот град на Шпанија денеска го потресе силна експлозија во која е уништена една зграда каде што бил сместен дом за стари лица, пренесуваат локалните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close