0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

Експлозија во хемиска фабрика во Илиноис, наложена евакуација на областа

Експлозија во хемиска фабрика во северниот дел на Илиноис денеска предизвика огромен пожар и висок густ црн чад, по што беше наложена евакуација на областа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close