Svet.SlajderСвет

Експлозија во главниот град на Авганистан

Експлозијата се случила во северниот дел на Кабул, но сè уште не е јасно што ја предизвикало и која била целта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close