ЕвропаЕвропа.Портал

Експлозија во деловен центар во Москва

Експлозија избувна денеска во деловниот центар „Панорама“ во центарот на Москва, соопшти Московскиот комитет за вонредни состојби.

Мосва, 9 април 2020 (МИА) – Експлозија избувна денеска во деловниот центар „Панорама“ во центарот на Москва, соопшти Московскиот комитет за вонредни состојби.

Засега нема информации за жртви или повредени, јавуваат руските медиуми.

Се претпоставува дека експлозијата се случила на 9-от кат од центарот, поради проблеми во котларницата.

Медиумите јавија дека дека има скршени прозорци на зградата, како и на автомобилите кои биле паркирани во близина. паг/

 

(Kraj) sku/ivi

Таг
Back to top button
Close
Close