Svet.SlajderСветСвет.Портал

Експлозија во Бејрут

Силна експлозија денеска го потресе главниот град на Либан, Бејрут, при што се повредени голем број луѓе и е предизвикана материјална штета

Бејрут, 4 август 2020 (МИА) – Силна експлозија денеска го потресе главниот град на Либан, Бејрут, при што се повредени голем број луѓе и е предизвикана материјална штета.

Над центарот на градот може да се види густ чад.

Се претпоставува дека експлозијата се случила во пристаништето во Бејрут, а според дел од локалните медиуми инцидентот се случил каде се сместени магацините за петарди. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close