Svet.SlajderСветСвет.Портал

Експлозија на гасоводот во Бангладеш, најмалку седум мртви

Најмалку седум лица загинаа, а 25 се повредени во експлозија на гасовод во југоисточен Бангладеш, соопшти денеска полицијата.

Back to top button
Close
Close