Svet.SlajderСветСвет.Портал

Експлозија на бомба до Амбасадата на Израел во Њу Делхи

Индиската полиција потврди дека експлозивна направа со „многу слаб интензитет“ била активирана денеска во близина на израелската амбасада во Њу Делхи, но никој не е повреден и е причинета мала материјална штета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close