0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Експлозија и пожар на факултет во Белград

На Технолошко-металуршкиот факултет во Белград синоќа се случи експлозија и изби пожар, нема повредени, но причинета е голема материјална штета.

Back to top button
Close
Close