0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Експлодира камион-цистерна во Нигерија, 23 загинати меѓу кои и деца (видео)

Дваесет и три лица, вклучително и деца, загинаа кога камион цистерна со нафта се преврте и експлодира недалеку од автобуска станица во централна Нигерија, соопштија денеска службите за итни случаи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close