Svet.SlajderСветСвет.Портал

Експертите на СЗО влегоа во болницата во Вухан во која беше откриен коронавирусот

Членовите на тимот експерти беа во болницата во Вухан, каде, според официјален кинески извештај, пред повеќе од една година биле третирани првите случаи на Ковид-19, болеста која тогаш била оценета само како „воспаление на белите дробови од непознато потекло“, додаваат американските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close