0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Експерти: За колективен имунитет веројатно ќе треба да бидат вакцинирани меѓу 80 и 90 проценти од населението

Белгиските експерти предупредуваат дека поради појавата на позаразни мутации на коронавирусот, ќе биде потребно да се вакцинираат помеѓу 80 и 90 проценти од населението за да се постигне колективен имунитет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close