0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСвет

Експерти: Поради коронавирусот ќе се намали бројот на браковите и популацијата, луѓето ќе бидат поосамени

Психолошките последици од пандемијата на коронавирусот ќе влијаат на луѓето на начин што ќе се родат помалку деца во блиска иднина и луѓето ќе бидат поосамени, предвидуваат експерти од САД.

Back to top button
Close
Close