0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Експерти на ЕМА во Москва ја проценуваат вакцината „Спутник В“

Експерти од Европската агенција за лекови (ЕМА) престојуваат во Москва за да ја проценат вакцината „Спутник В“ против Ковид-19, објавија денеска руските медиуми, наведувајќи дека претставниците на ЕМА ќе ги посетат и производствените капацитети.

Back to top button
Close
Close