Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Експерти: Губењето антитела на короната не е нужно лоша вест

Појасниот увид во фактот дека нивото на антитела може брзо да исчезне кај луѓето кои имале коронавирус, не мора да биде лоша вест за имунитетот, изјавија денеска британски експерти додавајќи дека „тоа не значи автоматски дека заштитата со вакцина ќе биде слаба или краткотрајна“.

Back to top button
Close
Close