СветСвет.Портал

Експерт на СЗО сака повторно да ги испита првите случаи на Kовид во Вухан

Експертот за ветеринарство во Светската здравствена организација Питер Бен Ембарек денеска изјави дека би отишол на пазарот за храна во кинескиот град Вухан, за повторно да ги испита првите случаи на Ковид-19 што се појавија таму.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close