0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Економското зајакнување на жените од Западниот Балкан клучно за подобро закрепнување по пандемијата

Економското зајакнување на жените и способноста да напредуваат во сигурно и продуктивно опкружување, на работа и дома, се неопходни услови Западен Балкан да постигне одржлив раст и развој, оценуваат Брегу и Шпољариќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close