Дописници СветСветСвет.Портал

Економијата на САД пораснала за 33 отсто во третото тримесечје

Американската економија пораснала за 33 отсто во третото тримесечје на годишна ниво, изјавија денеска од Министерството за економија на САД.

Back to top button
Close
Close