0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Економијата на САД до јули може да го достигне нивото од пред пандемијата

Американската економија е на пат за обнова, до јули да го достигне нивото од пред пандемијата, дури и доколлку Конгресот не ги одобри дополнителните мерки за помош и обнова. Сепак, милиони невработени не би можеле да се вратат така брзо на работа, некои можеби и со години. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close