0_Македонија.ПорталОпштество

„Еколог“ избран за спроведување на вакцинацијата против Ковид -19 во Германија

Компанијата „Еколог“ е избрана да го спроведува процесот на вакцинација против Ковид-19 во Германија. Како што информираат од компанијата, целосниот процес на вакцинација ќе го спроведе „EcoCare“, дел од групацијата „Ecolog International“. Веќе има обезбедено тим од лекари, мадицинско-технички персонал, асистенти и административен персонал за реализација на овој огромен и сложен проект.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close