Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕК: Земјите-членки на ЕУ да го следат геномот на коронавирусот

Европската комисија ги повика земјите-членки на ЕУ да направат повеќе за да го следат геномот на коронавирусот, со цел брзо откривање на мутациите, изјави денеска европскиот комесар за здравство, Стела Киријакидес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close