ЕвропаЕвропа.Портал

ЕК: Засега нема прием на Бугарија, Романија и Хрватска во Шенген зоната

Европската комисија денеска потврди дека нема засега да дозволи прием на Бугарија, Романија и Хрватска во Шенген зоната поради отпорот на некои земји-членки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close