Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕК: Во април подобрена довербата на европските потрошувачи

Довербата на потрошувачите во Европската унија и еврозоната се подобри во април, трет месец по ред, и покрај делумното затворање во некои земји во борбата против пандемијата на коронавирусот, покажаа проценките на Европската комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close