Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕК со предлози за олеснување на летната сезона во ЕУ

За лицата кои доаѓаат од зелена зона, односно со лесна епидемиолошка состојба, не треба да има рестрикции. За лицата од портокалова зона треба да се побара само тест, додека за луѓето кои доаѓаат од црвена зона, Комисијата смета дека е во ред да се побара карантин освен доколку лицето пристигне на граница со негативен тест, направен непосредно пред патувањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close