Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

ЕК: Руската вакцина ќе се разгледа како и сите други (ДПЛ)

-Вакцините се проценуваат врз основа на научни докази за безбедноста и ефикасноста на вакцините, откако ќе се поднесе апликација до Европската агенција за лекови, секоја вакцина, дали е руска или друга, ќе биде проценета како било која друга вакцина, и истото ниво на докази ќе бидат побарани, изјави Кириакидес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close