БалканБалкан.ПорталДописници Свет

ЕК предложи реформа на политиката за азил и миграција, Балканот стратешки партнер

Пактот за азил и миграција на Европската комисија (ЕК) се објави една недела порано, под притисок на последните случувања во бегалскиот камп во Мориа, од земјите од западниот Балкан ќе се бара силна соработка, а визниот режим ќе служи за условување, јави дописничката на МИА од Брисел.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close