Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕК одобри договор со Модерна за уште 300 милиони дози вакцина

Претседателката на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, соопшти попладнево дека е одобрен уште еден договор со фармацевтската компанија, Модерна, за дополнителни 300 милиони дози вакцина против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close