Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

EK: Од САД ќе бараме да дозволат извоз на договорените вакцини за ЕУ

Британските медиуми наведуваат дека британскиот весник ја цитирал и Европската комисија која најави дека ќе побара од Вашингтон да обезбеди слободен проток на залихите на клучните состојки на вакцините потребни за нивно европско производство, со цел да се исполнат сите договорни обврски кон

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close