Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕК очекува поголем економски раст од предвиденото во ЕУ

Европската Комисија ги ревидираше своите проекции за економскиот раст на ЕУ и на еврозоната за 2021 и 2022 и предвидува забрзување на активноста благодарение на вакцинацијата, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close